La ce competitii participam in luna iunie?

Luna lui Ciresar se anunta una plina de evenimente sportive si nu numai. Mai jos o lista cu ce puteti face in prima luna de vara. Si nu uitati ca tot in iunie sarbatorim Global Wellness Day (mai mult detalii aici).

Competitii iunie 2016
Data Competitie Locatia Tip Informatii aditionale
03 – 05 iunie Ultrabug Fundu Moldovei – Bucovina Trail running http://www.ultrabug.co.uk/
04 – 05 iunie B2Run Bucuresti Alergare sosea https://www.facebook.com/B2RUNRO/?fref=ts
04 iunie 100 For Children Ultra Marathon Bucuresti – Valea Plopului Alergare sosea www.100forchildren.ro
04 iunie La Petrovaselo in vie Petrovaselo – Timis Trail running https://www.facebook.com/events/514263528750900/
04 iunie Semimaratonul Tusnad Baile Tusnad – Lacul Sf. Ana Trail running www.tusnadmarathon.com
04 iunie Transylvania Bear Race Viscri – Sighisoara Trail running http://www.transylvanianbearrace.com/
04 iunie Triathlon Fara Asfalt La Mare 2 Mai – Constanta Triatlon http://www.faraasfalt.ro/dispatch/home/
05 iunie Crosul F-Secure Step by Step Parcul Tineretului – Bucuresti Alergare sosea http://f-secure.ro/stiri/cros-f-secure-step-by-step-2016/
05 iunie KM Vertical Race Balea – Sibiu  Trail running http://verticalsport.ro/vertical-events/vertical-race/
11 iunie Atinge OMU Sat Pestera – Moeciu – Brasov Trail running http://salvamontdbv.ro/atinge-omu/
11 iunie Macin Mountain Fun Satul Greci – Tulcea Mountain bike + trail running http://mxc.bikeworks.ro/
11 iunie No Stress Triathlon Olimp – Constanta Triatlon http://nostresstriathlon.ro/
11 iunie The Color Run – Tropicolor World Tour Cluj Alergare distractiva thecolorrun.ro
11 iunie Urbatlon Arena Nationala – Bucuresti Cursa cu obstacole www.urbatlon.ro
12 iunie Crosul Carnaval Coca-Cola Happy Moves Parcul Herastrau – Bucuresti Alergare sosea  www.facebook.com/events/756528491151312
12 iunie Brasov Heroes Brasov Cursa cu obstacole brasovheroes.fundatiacomunitarabrasov.ro
12 iunie Cheile Nerei Trail Run Sasca Romana – Caras-Severin Mountain bike + trail running www.sascabike.ro
12 iunie Crosul Click! Sanatate Parcul Izvor – Bucuresti Alergare sosea www.facebook.com/events/1684161298500901/
12 iunie Crosul Companiilor Oradea Alergare sosea www.crosulcompaniilor.ro
12 iunie Maraton Tabere cu suflet Azuga – Prahova Trail running www.teamexpert.ro/inregistrare.php
12 iunie Ultimate Mudness sat Ordoreanu – Clinceni – Ilfov Cursa cu obstacole ultimatemudness.ro
18 iunie Dobrogea Trail Run Ciucurova – Tulcea Trail running explorertulcea.ro/dobrogea-trail-run
18 iunie Pegas Triathlon Buftea Buftea – Ilfov Triatlon www.triatlonbuftea.ro
18 iunie Retezat Sky Race Cheile Butii – Hunedoara Trail running retezat.skyrace.ro
19 iunie Asaltul Lupilor Parcul Pantelimon – Bucuresti Cursa cu obstacole www.asaltullupilor.ro
19 iunie Maraton DHL Stafeta Carpatilor Poiana Brasov – Brasov Alergare sosea maratondhl.ro/
23 iunie Crosul Noptii de Sanziene Mogosoaia – Ilfov Alergare sosea alergam.com/2016/02/03/crosul-noptii-de-sanziene
24 – 25 iunie Triatlon X-Man Romania Oradea Triatlon www.xmanromania.ro
25 iunie Bate Toaca Durau – Neamt Trail running www.batetoaca.ro
25 iunie The Color Run – Tropicolor World Tour Timisoara Alergare distractiva thecolorrun.ro
26 iunie Duatlon Tara Barsei Rasnov – Brasov Duatlon www.duatlontarabarsei.ro