La ce competitii participam in luna iulie?

Desi a venit canicula si numarul de competitii s-a redus considerabil, totusi luna lui Cuptor ne aduce cateva provocari interesante

Competitii iulie 2016
Data Competitie Locatia Tip Informatii aditionale
01 – 03 iulie Dorna XCO Vatra Dornei Mountain Bike  xc.euroski.ro
02 iulie Cozia Mountain Run Calimanesti – Jud. Valcea Trail running www.coziamountainrun.ro
02 iulie Crosul Hoia Muzeul Etnografic al Transilvaniei – Cluj Trail running  http://runnersclub.ro/crosulhoia/
02 iulie MTB Maraton Baia Mare Baia Mare Mountain Bike  mtbmaratonbaiamare.ro
03 iulie Brasov Triathlon Brasov Triatlon  http://www.brasovtriathlon.ro/
03 iulie Hit the Egg – Ousor Challenge Vatra Dornei Trail running  hit-the-egg.ro
08 iulie Night Cross Challenge Sibiu Alergare sosea  http://acceptaprovocarea.com/project-details/night-cross-challenge-2/
09 iulie Alearga cu San Montan Baru – Jud. Hunedoara Trail running  http://sanmontan.ro/evenimente/201607-BaruMare/
09 iulie Celik Dere Trail Run Frecatei – Jud. Tulcea Trail running  explorertulcea.ro/celik-dere-trail-run
09 iulie Hospice Casa Sperantei – Alearga tu pentru ei Brasov Alergare sosea  www.hospice.ro/cros
14 – 17 iulie Marathon 7500 Salvamont Pestera – Muntii Bucegi Trail running  www.marathon7500.ro
17 iulie Bioeel Triathlon Challenge Targu Mures Triatlon  frtri.ro/event/bioeel-triathlon-challenge-etapa-a-iv-a-cts/?instance_id=99
18 iulie Crosul Vaserul Viseul de sus – Jud. Maramures Trail running  www.trenulcampionilor.ro
22 iulie Bucharest After9Cros Parcul IOR – Bucuresti Alergare sosea  http://www.runfest.ro/ro/competitie-alergare/bucharest-after9cross-2016
23 iulie Maratonul Rosia Montana Rosia Montana – Jud. Alba Alergare sosea  www.rosiamontanamarathon.ro
23 iulie Zarnesti Challenge Zarnesti – Jud. Brasov Cursa cu obstacole  zarnestichallenge.ro
30 iulie Cindrel InAlergare Paltinis – Jud. Sibiul Trail running  inalergare.ro
30 iulie On Top of the World Runfest Sinaia – Cota 2000 Trail running  ontopoftheworld.ro
30 iulie Triatlon Buftea Buftea Triatlon  www.triatlonbuftea.ro
30 iulie Runsilvania Wild Race Rachitele – Jud. Cluj Trail running  wildrace.runsilvania.ro
30 iulie  The Color Run Tropicolor World Tour – Mamaia Mamaia – Jud Constanta Alergare distractiva  http://thecolorrun.ro/tropicolor/