La ce competitii alergam in septembrie?

Prima luna de toamna vine cu vreme racoroasa, perfecta pentru alergare si bicicleala.

Data Competitie Locatia Tip Informatii aditionale
03 septembrie Explorer Trail Run Luncavita – Cetatuia – Jud.Tulcea Trail running explorertulcea.ro/explorer-trail-run
03 septembrie Gorun Trail Mercheasa Mercheasa – Jud.Brasov Trail running goruntrail.ro
03 septembrie Semimaratonul International Explore Mures Sighetul Marmatiei-Jud.Mures Trail Running https://www.facebook.com/events/1162291090461285/
10-11 septembrie TriChallenge Mamaia – Jud.Constanta Triatlon www.trichallenge.ro
10 septembrie Ciucas X3 Cheia – Jud.Brasov Trail running www.ciucasx3.ro
10 septembrie Beach Run Mamaia – Jud.Constanta Alergare nisip www.trichallenge.ro/beachrun
10 septembrie The Color Night Run Bucuresti Alergare distractiva thecolorrun.ro/locations/bucuresti-night
11 septembrie Semimaraton Galati Galati Alergare sosea semimaratongalati.ro
17 septembrie Mures-Olt Marathon Trail running Izvorul Muresului www.muresoltmarathon.ro
17 septembrie Transfier Transfagarasan – Vidraru Triatlon transfier.ro
18 septembrie Baneasa Autumn Trail Run Paurea Baneasa Trail running baneasatrailrun.ro
18 septembrie Semimaratonul Digi Oradea Running Day Oradea Alergare sosea www.digi-oradeacityrunningday.com
18 septembrie Transmaraton Transfagarasan Alergare sosea www.transmaraton.org
24 septembrie Cucuietii Maraton Plaiul Foii – Zarnesti – Jud. Brasov Trail running  www.cucuietii.ro
24 septembrie Casiopeea Mars & Cros Parcul Tineretului – Bucuresti Alergare sosea www.casiopeea.org
24 septembrie Crosul Castanelor Baia Mare Alergare sosea www.fracav.ro/calendar-2016
24 septembrie Maratonul Stefan cel Mare Putna – Jud.Vrancea Alergare sosea www.ilierosu.ro/maratoane-istorice-2015
24 septembrie Semimaratonul Plopeni Plopeni – Jud.Prahova Trail running eliterunning.ro
24 septembrie Super 24H Timisoara Alergare sosea www.s24h.ro
25 septembrie B2Run Cluj-Napoca Alergare sosea www.b2run.ro
25 septembrie Mures Halfmarathon Targu Mures Alergare sosea mureshalfmarathon.ro
25 septembrie Semimaraton Portile Deltei Tulcea Alergare sosea atletismtulcea.ro/semimaraton-portile-deltei-tulcea
26 Septembrie Crosul de seara – UpDown Run Brasov Alergare sosea miscareafacebine.ro/cros