La ce competitii participam in luna august?

August este luna in care Jocurile Olimpice de la Rio ne tin ocupati, insa ne facem timp si pentru competitii, mai ales ca vremea incepe usor, usor, sa se racoreasca. Mai jos lista cu competitiile din aceasta perioada.

Data Competitie Locatia Tip Informatii aditionale
06 August Dumbrava cu Margaritar Parcul National Comana MTB  www.ridersclub.ro
06 August Maratonul Pe aici nu se trece Marasesti-Marasti-Oituz Jud. Vrancea Alergare sosea  www.ilierosu.ro/maratoane-istorice-2015
06 August Retezat Maraton Parcul National Retezat Trail running  www.retezatmaraton.ro
11-14 August Dobrogea Epic Bike Ride Constanta MTB  epicbikeride.ro
13 August Oslea Night Ridge Uricani – Jud.Hunedoara Vertical race + Trail running oslea.nightridge.ro
13 August Maratonul Via Maria Theresia Rausor – Jud.Hunedoara Trail running via-maria-theresia.ro
13-14 August VLC Mountain Sports by 321 Sport Ciungetu – Jud.Valcea Trail Running + MTB  vlcsport.ro
14 August Herneacova XCO Domeniul Herneacova – Jud.Timis MTB  herneacova.raceday.ro
17 August Maratonul Recunostintei "Regina Maria" Oituz-Jud.Bacau Alergare sosea
20 August 2×2 Race Balea Lac Trail running  www.2x2race.com
20 August Triatlon Fara Asfalt la Munte Cerasu-Slon – Maneciu-jud. Prahova Triatlon faraasfalt.ro
27 August MTB Maraton Nordul Moldovei Horodistea-Jud.Botosani MTB www.zilelenordului.ro/maraton-mtb
27 August Corcova Trail Race Corcova-Jud.Mehedinti MTB+Trail running corcova.trailrace.ro
27 August Harghita Trail Running Madaras-Jud.Harghita Trail running htr.feelgoodteam.ro
27 August Maratonul Dacilor Costesti – Jud.Hunedoara Trail running www.corporeanima.ro/maratonuldacilor
27-28 August Delta Tulcea Triatlon + Cupa Europeana Juniori Tulcea Triatlon http://frtri.ro/
27-28 August Maratonul Olteniei Valcea Trail Running + MTB www.maratonulolteniei.ro/
28 August Dumbravita MTB Race Days Dumbravita-Jud.Timis MTB dumbravita.raceday.ro
28 August Bucharest Fox Trail Half Marathon Padurea Baneasa – Bucuresti Trail running www.runfest.ro