La ce competitii participam in Octombrie

Toamna si-a intrat pe deplin in drepturi iar luna octombrie are in centru atentiei cea mai importanta competitie din Romania: Raiffeisen Bank Bucharest Marathon. In plus, pe langa celebrul Maraton Piatra Craiului,luna octombrie este plina de curse in natura:

Data Competitie Locatia Tip Informatii aditionale
01 octombrie Crosul Inimii Parcul Tineretului – Bucuresti Alergare sosea Crosul Inimiii
01 octombrie Maraton Piatra Craiului Zarnesti – Jud.Brasov Trail http://zarnesti.net/piatra-craiului/maraton-piatra-craiului/
08 octombrie Semimaraton Bizere Frumuseni – Jud.Arad Alergare sosea https://www.facebook.com/events/595355907313386/
08-10 octombrie Raiffeisen Bank Bucharest Marathon Bucuresti Alergare sosea bucharest-marathon.com
14 octombrie Sugas Race Sugas Bai – Jud.Covasna Trail sugasrace.ro
15 octombrie Hercules Maraton Baile Herculane Trail alternativetm.ro/activitati/hercules-maraton-2016
15 octombrie Paltinis 1000 Paltinis – Jud. Sibiu Alergare verticala www.paltinis1000.ro
15 octombrie Crosul Cetatii Timisoara Timisoara Alergare sosea alergotura.ro
15 octombrie Mudrun Romania Snagov Alergare distractiva www.mudrun.ro
16 octombrie Semimaraton Curtea Domneasca Piatra Neamt Trail maratonpiatraneamt.ro
22 octombrie Maratonul Delta Dunarii Sulina Alergare sosea www.ilierosu.ro/maratoane-istorice
22 octombrie Faget Tour Padurea Faget – Jud.Cluj Trail runnersclub.ro/faget-tour
22 octombrie Maratonul Montan Rafael Codlea – Jud.Brasov Trail fundatiarafael.org/maraton2016
22 octombrie Zarnesti Challenge Zarnesti – Jud.Brasov Cursa cu obstacole zarnestichallenge.ro/alergare
22-23 octombrie Sibiu Gusterita MTB Sibiu MTB turainnatura.ro
23 octombrie Transilvania Half Marathon Cluj-Napoca Alergare sosea cluj21km.ro
29 octombrie Pegas Duatlon Buftea Buftea Duatlon www.duathlon.ro
30 octombrie Maratonul Dunarii Prundu – Jud.Giurgiu MTB www.ridersclub.ro/ro/competitie-ciclism/maratonul-dunarii-2016