La ce competitii participam in 2017

Alergare, MTB, Triatlon, Curse cu obstacole, Ski, etc. Voi ce alegeti? Mai jos principalele competitii din 2017

Data Competitie Locatia Tip Informatii aditionale
21 ianuarie Ultra Penta 6H (UP6H) Stefesti – Slanic Prahova Trail running www.facebook.com/events/220397331747362/
24 ianuarie Maratonul Unirii Focsani Alergare sosea www.ilierosu.ro
28 ianuarie Semimaraton Gerar Universitatea Politehnica – Bucuresti Alergare sosea www.gerar.ro
28 ianuarie Prima Iesire Parc Herastrau – Bucuresti Alergare sosea + ciclism www.facebook.com/ProSportPrimaIesire
28 ianuarie Faget Winter Tour Padurea Faget – Cluj Napoca Trail running runnersclub.ro/faget-winter-tour
28 ianuarie Cupa Calimani Toplita – Harghita Schi de tura concurs.lomas.ro
4 februarie Ultra Penta 6H (UP6H) Stefesti – Slanic Prahova Trail running www.facebook.com/events/220397331747362/
5 februarie Cupa Cheile Gradistei Fundata – Brasov Schi de tura www.facebook.com/events/358444374539986
11-12 februarie Vladeasa Winter Trail Rogojel – Cluj Napoca Schi de tura & Trail running wintertrail.ro
18 februarie Ultra Penta 6H (UP6H) Stefesti – Slanic Prahova Trail running www.facebook.com/events/220397331747362/
18 februarie WinterTri Izvorani – Bucuresti Triatlon trichallenge.ro/wintertri
18 februarie Bucegi Winter Race Moroeni – Dambovita Schi de tura www.facebook.com/BUCEGI-WINTER-RACE
18 februarie Maratonul Zapezii Isostar Rasnov Trail Running maratonulzapezii.ro
18 februarie Parang Night Challenge Petrosani – Hunedoara Ski de tura parangulnight.bike-run-petrosani.ro
25 februarie Red Bull Oslea Hiride Muntele Oslea – Gorj Ski/Snowboard freeride http://www.redbull.com/ro/ro/snow/events/1331831756653/red-bull-oslea-hiride-2017
26 februarie Hell of the East Rezervatia Geologica Cheile Dobrogei – Constanta MTB helloftheeast.blogspot.ro
4 martie Ultra Penta 6H (UP6H) Stefesti – Slanic Prahova Trail running www.facebook.com/events/220397331747362/
11 martie Crosul Divelor Cluj Alergare sosea runnersclub.ro
18 martie Ultra Penta 6H (UP6H) Stefesti – Slanic Prahova Trail running www.facebook.com/events/220397331747362/
18 martie Urban Trail XCC Bucuresti Cross country&Ciclism www.ridersclub.ro
18 martie Primavera Trail Race Suncuius – Bihor Trail running www.primaveratrailrace.ro
18 martie The Beard Run Cluj Napoca Alergare+scari https://www.facebook.com/events/1772217789695007/
25 martie Aiud Maraton Aiud Alergare sosea www.aiudmaraton.ro
26 martie Maratonul Nisipului Mamaia – Constanta Trail Running www.maratonulnisipului.ro
26 martie Timisoara 21k Timisoara Alergare sosea timisoara21k.ro
25-26 martie Postavaru Night Poiana Brasov Ski www.carpathianman.ro/evenimente
1 aprilie Semimaraton Brasov Intersport Brasov Trail running semimaraton.ro
1 aprilie Ultra Deca Speed Stefesti – Prahova Trail running www.facebook.com/events/243012632799108
2 aprilie Uniqua Asigurari Bucharest 10k&Family Run Bucuresti Alergare sosea bucuresti10km.ro
8 aprilie Hot Chocolate Race 10/5k Bucuresti Alergare sosea www.runfest.ro
8 aprilie Redis Record Run 6H Stadion Dinamo – Bucuresti Alergare pista www.facebook.com/events/439896636341485
9 aprilie Wizz Air Cluj-Napoca Marathon Cluj-Napoca Alergare sosea maraton-cluj.ro
9 aprilie I..ASI in Trail Iasi Trail running www.iasiintrail.ro
9 aprilie ASE Student Run Musical Edition Bucuresti Alergare sosea studentrun.ase.ro
22 aprilie Pegas Duatlon Buftea Buftea – Bucuresti Duatlon www.duathlon.ro
22 aprilie Brasov Marathon Brasov Alergare sosea www.brasovmarathon.ro
22 aprilie Crosul Firmelor – Iasi Iasi Alergare sosea sportalaiasi.ro/crosul-firmelor
23 aprilie Bucharest International 10k Bucuresti Alergare Sosea www.bucharest10k.com
23 aprilie Timotion Timisoara Alergare Sosea www.timotion.ro
23 aprilie Semimaraton Iasi Iasi Alergare sosea semimaratoniasi.ro
23 aprilie Baneasa Spring Trail Run Padurea Baneasa – Bucuresti Trail Running baneasatrailrun.ro
23 aprilie Ziua B Padurea Cernica – Bucuresti MTB ridersclub.ro
29 aprilie S-KARP Sinaia Urban Trail Sinaia Trail Running sinaia.urbantrail.ro
29 aprilie ROCAA MTB Lipova – Arad MTB www.facebook.com/ROCAA-MTB-Lipova
30 aprilie AlerGand la Padure Resita – Caras-Severin Trail Running resitatrail.blogspot.ro
30 aprilie Faget UCI MTB Marathon Series Padurea Faget – Cluj-Napoca MTB clujulpedaleaza.ro
30 aprilie Faget Trail Running Padurea Faget – Cluj-Napoca Trail Running clujulpedaleaza.ro
30 aprilie LaCris MTB Race Padurea Socodor – Arad MTB www.facebook.com/events/284969175170486
6 mai EcoMarathon Moieciu de Sus – Brasov Trail Running www.ecomarathon.ro
6 mai Gabriela Szabo Runfest Bistrita Alergare sosea www.runfest.ro
7 mai Mures Halfmarathon Targu Mures Alergare sosea www.facebook.com/MuresRunners
10 mai Maratonul Regal Sinaia Alergare sosea www.corporeanima.ro/maratonul-regal
12 mai Crosul de noapte Cluj-Napoca Alergare sosea runnersclub.ro/crosuldenoapte
13 mai Edelweiss Night Run Campulung Moldovenesc Trail running edelweissnightrun.ro
13 mai Thermal Trail Race Betifia – Bihor Trail running thermaltrailrace.com
13 mai Maratonu Vinului Urlati – Prahova MTB maratonulvinului.ro
13 mai Drumul regelui Petris – Arad MTB www.drumulregal.ro
13-14 mai Bucharest Half Marathon Bucuresti Alergare sosea www.bucuresti21km.ro
20 mai La Petrovaselo in vie Crama Petrovaselo Recas – Timis Trail Running www.alergotura.ro
20-21 mai Transylvania 100k Bran – Brasov Trail Running www.transylvania100k.com
21 mai Brasov International Marathon Brasov Alergare sosea maratonulbrasov.ro
21 mai Asaltul Lupilor Parcul Pantelimon – Bucuresti Cursa cu obstacole www.asaltullupilor.ro
27 mai Maraton Sibiu Sibiu Alergare sosea maratonsibiu.ro
27 mai La Broaste Gradistea – Ilfov MTB www.ridersclub.ro
27 mai 100 For Children Ultra Marathon Valea Plopului Alergare sosea 100forchildren.ro
28 mai Race to Nature Padurea Cernica – Bucuresti Trail Running www.runfest.ro
28 mai Semimaraton Targul Vietii Targoviste Alergare sosea semimaraton.targulvietii.ro
2-4 iunie Ultrabug Romania Fundu Moldovei – Jud.Suceava Trail Running www.ultrabug.co.uk/romana
3 iunie Crosul Padurii – Ploiesti Ploiesti Alergare sosea www.crosulpadurii.ro
3 iunie Zarnesti Challenge Zarnesti – Brasov Cursa cu obstacole http://zarnestichallenge.ro/
3 iunie Triatlon Fara Asfalt Intersport la mare 2 mai – Constanta Triatlon www.faraasfalt.ro
4 iunie Crosul Padurii – Bucuresti Bucuresti Alergare sosea www.crosulpadurii.ro
6-9 iunie Bike 4Mountains Cheile Gradistei MTB www.carpathianman.ro/evenimente
9-10 iunie Triathlon "X-MAN ROMANIA" Saldabagiu de munte – Bihorm Triatlon www.xmanromania.ro
17 iunie Maratonul DHL Stafeta Carpatilor Poiana Brasov Trail Running maratondhl.ro
17 iunie Retezat SkyRace Intersport Cheile Butii – Hunedoara Skyrunning retezat.skyrace.ro
17 iunie Urbatlon Bucuresti Cursa cu obstacole www.runfest.ro
17 iunie Vidraru Bike Challenge Arefu – Arges MTB vidrarumtb.ro
18 iunie Topoloveni summer tour Topoloveni – Arges MTB www.ridersclub.ro
24 iunie Bate Toaca Durau – Neamt Trail running batetoaca.ro
24 iunie Cros F-Secure Parcul Tineretului – Bucuresti Alergare sosea f-secure.ro/stiri/cros-f-secure-step-by-step-2017
1 iulie Livada cu ciresi Paulesti – Prahova MTB www.ridersclub.ro
1 iulie Cozia Mountain Run Calimanesti – Valcea Trail Running coziamountainrun.ro
8 iulie Summer Trail Run Zarnesti – Brasov Trail Running www.facebook.com/Summer-Trail-Run
8-9 iulie Maratonul "Colt de Rai" Moldovita – Jud.Suceava Trail Running www.facebook.com/event
14 iulie Marathon 7500 Pestera – Brasov Trail running www.marathon7500.ro
15 iulie Cupa Hamsia 2 Mai – Constanta Inot www.cupahamsia.ro
16 iulie Lupii Dacilor – Trofeul Muscelului Campulung Muscel MTB www.ridersclub.ro
22 iulie Bucharest After9Cross Parc IOR – Bucuresti Alergare sosea www.runfest.ro
22 iulie Maraton Rosia Montana Rosia Montana – Alba Trail Running rosiamontanamarathon.ro
22 iulie Triatlon Cluj Cluj-Napoca Triatlon club-orca.ro/triatlon/triatlon-cluj
27 iulie Cindrel InAlergare Paltinis-Sibiu Trail Running inalergare.ro/
4-6 august Cucuiestii Maraton Zarnesti – Brasov Trail Running www.cucuietii.ro
5 august Dumbrava cu margaritar Mihai Bravu – Giurgiu MTB www.ridersclub.ro
5 august Retezat Maraton Rau de Mori – Hunedoara Trail Running retezatmaraton.ro
5-6 august Ultra Fair Play Stefesti – Prahova Trail running www.facebook.com/events/391857394496342
13 august 2×2 Race Balea Lac – Sibiu Trail Running www.2x2race.com/ro
19 august Maratonul Ursoii Ieud – Maramures Trail Running maratonulursoii.ro
19 august Triatlon Fără Asfalt Intersport la munte Cerasu – Prahova Triatlon www.faraasfalt.ro
19 august Bucovina MTB Maraton Gura Humorului – Suceaba MTB www.ridersclub.ro
26 august Corcova Trail Race Podgoria Corcova – Mehedinti Trail running corcova.trailrace.ro
26 august Maratonul Dacilor Costesti – Hunedoara Trail running www.corporeanima.ro/maratonuldacilor
26-27 august Via-Maria-Theresia Pasul Tihuta – Bistrita Nasaud Trail Running via-maria-theresia.ro
27 august Cupa Padurea Verde 2017 Timisoara MTB dumbravita.raceday.ro
1-3 septembrie Ultra Trail Fagaras Avrig – Jud.Sibiu Trail Running www.carpathianman.ro/evenimente
2 septembrie Fox Trail Halfmarathon Padurea Baneasa – Bucuresti Trail Running www.runfest.ro
2 septembrie Gorun Trail Mercheasa Mercheasa – Brasov Trail running goruntrail.ro
3 septembrie Marathon MTB Bicaz Bicaz – Neamt MTB www.ridersclub.ro
9 septembrie Ciucas X3 Cheia Trail Running www.ciucasx3.ro
9 septembrie Pe-un picior de plai Padurea Verde – Timisoara Trail Running www.alergotura.ro
16 septembrie On Top Of The World Sinaia MTB+Trail Running ontopoftheworld.ro
16 septembrie ASCOTID Trail Race Tragu Mures Trail Running trailrace.ascotid.ro
17 septembrie Baneasa Autumn Trail Run Padurea Baneasa – Bucuresti Trail Running baneasatrailrun.ro
17 septembrie Oradea City Running Day Oradea Alergare sosea digi-oradeacityrunningday.com
21 septembrie Carpathian MTB Epic Fundata – Brasov MTB www.ridersclub.ro
22 septembrie Apuseni Trail Race Arieseni – Alba Trail Running apuseniultrarace.ro
22 septembrie S24H Timisoara Alergare sosea s24h.ro
24 septembrie Semimaraton Portile Deltei Tulcea Alergare sosea facebook.com/SemimaratonPortileDelteiTulcea
30 septembrie Semimaraton Curtea Domneasca Piatra-Neamt Trail Running maratonpiatraneamt.ro
7 octombrie Maraton Piatra Craiului Zarnesti – Brasov Trail Running www.carpathianman.ro/evenimente
7-8 octombrie Raiffeisen Bank Bucharest Marathon Bucuresti Alergare sosea bucharest-marathon.com
14 octombrie Haiduci si domnite Moara Vlasiei – Ilfov MTB www.ridersclub.ro
14 octombrie Sugag Race Sugag Bai – Covasna Trail Running www.sugasrace.ro
21 octombrie Fuga pe Ulita Parc Herastrau – Bucuresti Cursa cu obstacole www.runfest.ro
21 octombrie Maratonul Montan Rafael Codlea – Brasov Trail running maraton.fundatiarafael.org
28 octombrie Maratonul Dunarii Prundu – Giurgiu MTB www.ridersclub.ro

1 decembrie

Maratonul Reintregirii Neamului Romanesc Parc IOR – Bucuresti Alergare sosea www.maraton1decembrie.ro
10 decembrie Baneasa Winter Trail Run Padurea Baneasa – Bucuresti Trail Running baneasatrailrun.ro